Читання і мозок дитини
Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього комп'ютерних технологій. Комп'ютерні технології покликані стати невід’ємною частиною цілісного освітнього процесу. Але не варто забувати про провірене віками читання.
Основна заслуга читання – посилення зв’язку між клітинами мозку, який знижує ризик нейродегенеративних захворювань. Вони, у свою чергу, стають причиною передчасної смерті. Не варто забувати й про те, що книги розвивають фантазію та пам’ять, а також знижують рівень стресу.
Вчені встановили дивовижний вплив читання на розвиток мозку.
Як відомо, чим більше нейронів і нейронних зв'язків у мозку людини, тим вище рівень його розумового розвитку.
У 2013 році нейробіолог Грегорі Бернс з Університету Еморі досліджував мозок під час читання на МРТ і констатував посилення нейронних зв'язків в лівій скроневій частці - області, що відповідає за сприйняття мови.При читанні активуються відразу кілька функцій мозку: зорові і слухові процеси, аналіз мови, розпізнавання фонем.
Згідно з дослідженнями Лабораторії Хаскінса в Єльському університеті, читання, на відміну від перегляду або прослуховування, дає мозку більше часу для того, щоб обробити і уявити собі описане. Ця підвищена розумова активність допомагає підтримувати гостроту пам'яті.
Через послідовність розповіді творів читання спонукає мозок мислити по порядку.
Згідно нейробіології Сьюзан Грінфілд, читання покращує здатність до тривалої концентрації уваги.
У 2009 році вчені з Університету Карнегі-Меллона довели, що при поліпшенні навичок читання у дітей перебудовується мозок і зростає кількість білої речовини, яка відповідає за зв'язок координацію між ділянками мозку.
Педагоги нашого дитячого садка постійно використовують книги в освітньому процесі, створюють необхідні умови для залучення дітей до знайомства к книгою, стимулюють інтерес до читання казок, оповідань, до розглядання ілюстрацій, до бесід за змістом творів. Старших дошкільників навчають читати маленькі твори де багато малюнків, захоплюючих історій.
Таким чином, читання дійсно корисно для дітей - з поліпшенням навичок читання їм легше дається розвиток всіх інших навичок.
Comments