НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ
«Любов до Вітчизни і любов до людей - це два швидких потоки, які, зливаючись, утворюють могутню річку патріотизму»
В. О. Сухомлинський
Дошкільний вік є сприятливим періодом для розвитку патріотичних почуттів. Патріотичне почуття це переживання, з яких у майбутньому виросте громадянська позиція особистості, її людська та національна гідність. У дитинстві вони виявляються в любові до рідної оселі, міста , в якому народилися, рідної землі, шанобливому ставленні до культури своєї родини, мови. Дошкільник тільки починає осягати ці складні почуття. Саме тому робота з патріотичного виховання охоплює цілий комплекс завдань, серед яких є:
Ознайомлення дітей із символами держави.
Шановні батьки та колеги, пропонуємо ДОБІРКу МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ДІТЕЙ З СИМВОЛАМИ УКРАЇНИ
Символи України. Базові знання Державні і народні символи України Гімн України Гімн України Слався Україно!! На світі є одна країна Пісня про Україну Це моя Україна
Діти України за Єдину Україну!!! Це моя Україна Україна - це я Запорозькі козаки
Батьківський дім, родинне оточення
Василь Сухомлинський, педагогічні настанови якого перекладено на багато мов світу, наголошував, що «Батьківська мудрість стає духовним надбанням дітей, сімейні стосунки, побудовані на громадянському обов’язку, відповідальності, мудрій любові й вимогливій мудрості батька та матері, самі стають величезною виховною силою. Але ця сила йде від батьків, у них - її коріння та джерело».
Сім’я для дитини виступає своєрідним неусвідомленим відчуттям Батьківщини. Батьківський дім, родинне оточення, навколишня природа - це яскраві враження, що залишають в душі дитини помітний слід і формують любов до Батьківщини. Любов сім’ї супроводжує дитину протягом життя, допомагає певніше вступати в життя.
Шановні батьки, спілкуючись з дитиною, виховуючи її, розвивайте й культивуйте такі риси й якості особистості, як:
- повага й шанобливе ставлення до батьків, сім’ї, родини, готовність до взаємодопомоги;
- розуміння і відчуття духовної єдності поколінь, повага до жінки-матері, культури та історії рідного народу;
- дотримання засад людської та народної моралі: гідність, честь, правдивість, доброта, працьовитість, справедливість, гуманність, милосердя, бережливість;
- забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, сімейних реліквій, вивчення родоводу; прилучення дітей до народних традицій, звичаїв, обрядів, виховання в них національної свідомості й самосвідомості.
Під час щоденного життя, в його радостях і смутах зароджується взаємоповага між людьми, любов, симпатія. При цьому важливо, щоб дитина навчилася не тільки брати, але й віддавати любов, турбуватися про рідних з дитинства, бути уважною до близьких людей.
Пропонуємо включати дитину до спільної з дорослими діяльності, спрямовувати її зусилля на турботу про навколишнє середовище, виховуючи дітей цивілізованими господарями та готуйте їх до життя в умовах ринкових відносин.ім’я для дитини виступає своєрідним неусвідомленим відчуттям Батьківщини. Батьківський дім, родинне оточення, навколишня природа - це яскраві враження, що залишають в душі дитини помітний слід і формують любов до Батьківщини. Любов сім’ї супроводжує дитину протягом життя, допомагає певніше вступати в життя.
Велике значення в патріотичному вихованні дошкільнят мають традиції та звичаї сім"ї. Потрібно, щоб діти пам’ятали в дошкільному віці, звичайно, з допомогою дорослих, про дні народження батька та матері, сестер та братів, бабусь та дідусів, своїх товаришів, не забували про подарунки для них. Добре , коли діти дарять те, що зроблено своїми руками. А навчити їх цьому приємному заняттю наша з вами справа. ( Наприклад, декупаж на тарілочці «Подарунок бабусі»).
На самому видному місці мають бути портрети бабусь і дідусів. З доступом Інтернету дитина може спілкуватися з далекими рідними людьми кожного дня. Шановні батьки,надайте таку можливість дітям.
Частиною патріотичного виховання є виховання любові рідної культури та до природи рідного краю. Залучайте дітей до чарівного світу знань, вивчення народних казок, пісень, прислів’їв, приказок, лічилок тощо. Бувайте якомога частіше з дитиною на природі в парках та скверах рідного міста. Звертайте увагу дітей на неповторну красу навколишньої природи і хоча б одне деревце , або кущик щорічно саджайте разом з дитиною, доглядайте і спостерігайте за ростом та розвитком рослини, отримуйте задоволення самі і вчіть дитину насолоджуватись спільними здобутками. Знайомте дітей з назвами дерев, квітів, трав; розповідайте відомі вам легенди про рослини рідного міста. (Малюнки спостережень, розгадування кросвордів про природу). По справжньому полюбивши природу, діти не будуть байдужі до рідного містечка, до Батьківщини.