2 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО АУТИЗМ
Цього річ відзначатиметься вже тринадцята річниця Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм. Запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 2007 році, цей день передбачає об’єднання зусиль різноманітних організацій, спільнот, груп та індивідів у цілому світі для сприяння вивченню, діагностиці, трактуванню та, основне - прийняттю і адаптації осіб з аутизмом. Педагоги нашого закладу приєднались до цієї акції під девізом «МИ РІЗНІ, АЛЕ МИ ВСІ РАЗОМ».
Аутизм (ранній дитячий аутизм - РДА) виникає через незначні порушення розвитку певних ділянок головного мозку. Розлади спектру аутизму (РСА) – група станів, які пов’язані з особливостями розвитку нервової системи і характеризуються порушеннями у спілкуванні, соціальній взаємодії та поведінці.
На сьогодні природа аутизму до кінця не вивчена, проте дані вказують, що це вроджена проблема. Зараз аутизм діагностують у одного на 59 дітей. У хлопців частіше…Це жахливі цифри, але прогноз ще страшніший. Можна довго думати чому так…Через екологію, гени, пестициди чи радіацію… Але цих дітей стає все більше… І скоро стане той момент, коли ніхто не зможе заплющити очі та залишатися осторонь. Скоро ця проблема торкнеться майже кожної родини. Це дуже важлива проблема як для сім’ї, так і для суспільства.
Поки весь вчений світ б’ється над проблемою профілактики та лікування, нам треба вчитися жити та взаємодіяти з ними. Педагоги дитячого садка «Колосок» прийняли рішення більш детальніше вивчити цю проблему та по можливості допомогти дітям. З 1 вересня 2020року в закладі відкрита група для дітей з РАС. Поки ще питань більше, ніж відповідей, потребує великих зусиль створення відповідних умов виховання, навчання, розвитку таких дітей. Але є вже певні досягнення, бачення шляху надання дітям допомоги.
2 квітня педагоги закладу включились в акцію донесення до спільноти проблеми людей з аутизмом. Батькам запропоновані інформаційні буклети, діти вчились взаємодіяти з однолітками, разом виготовляли колажі, разом гралися, дивилися мультфільми.
Пам’ятайте, аутизм не лікується! Це та особливість, яка залишається на все життя. Проте раннє втручання, соціалізація та вчасна корекція допоможе малюку з аутизмом стати повноцінною частиною суспільства та наддасть шанс на повноцінне життя!
А ми, педагоги, сподіваємося на вашу допомогу - словом, ділом.
Comments