top of page

Інформація з протидії торгівлі людьми

Значного поширення нині набула торгівля дітьми як одна із форм насильства. Простежуються транснаціональні канали, якими здійснюються поставки дітей. У Східній Європі це відбувається в напрямку зі Сходу на Захід, з Російської Федерації, України і Білорусі дітей переважно перевозять до Польщі, Угорщини, країн Балтики та в столиці західноєвропейських держави.

Останнім часом почастішали продаж та викрадення дітей і підлітків в Україні: вони продаються для усиновлення, утримання їх у домах розпусти, під заставу тощо. Суть міжнародної торгівлі дітьми полягає у їх викраденні, примусі, насильстві та експлуатації у найвідразливіших формах.

Механізм торгівлі включає викрадення, перевезення, переховування, передачу з рук у руки, продаж або купівлю дітей за допомогою різних способів примусу, застосування сили, обману або шахрайства, щоб перетворити їх на рабів або помістити в наближені до рабства умови, присилувати займатись проституцією, а також для домашнього рабства, підневільної праці на підприємстві.

За іншою, доволі поширеною схемою, немовлят викрадають з материнських рук і продають як реквізит професійним жебракам. Іноді торговці навмисно калічать дітей, щоб вони викликали більше співчуття перехожих для одержання більшої милостині.

Купуючи дітей, мають на меті різні цілі. Залежно від віку, фізичного здоров’я та розумового розвитку дитину по-різному і використовують. Новонароджених, як правило, використовують як засіб жебракування. Дорослих дітей примушують самих жебракувати, займатись проституцією, схиляють до вживання наркотиків, вчинення злочинів та скоєння

правопорушень, використовують для виготовлення порнографічної продукції та як біологічних трансплантатів. При цьому покупці керуються далекоглядним розрахунком. Неповнолітні за заняття забороненими видами діяльності або вчинення злочинів, наприклад, збут наркотичних засобів, до досягнення встановленого законом віку, кримінальній відповідальності не підлягають. Отже, використання їх у протиправних цілях має для таких осіб ряд переваг, зокрема, які дають можливість уникнути відповідальності за злочини та правопорушення.

Такий різновид дитячої праці, як домашня прислуга, є одним із найпоширеніших і зустрічається в усіх регіонах світу. Хоча така праця не обов’язково є небезпечною, але діти, залучені до неї, часто експлуатуються і нерідко зазнають сексуальної наруги від членів сім’ї, на яку вони працюють.

Багато видів дитячої праці, що практикуються в світі, є примусовими. Діти потрапляють у фактичне рабство, однією з найпоширеніших форм якого є боргова кабала. Дитину «віддають» в рахунок оплати боргу. Вони працюють, щоб допомогти виплатити позику чи інші боргові зобов’язання. Небезпечними є випадки викрадення дітей, які надалі утримуються в таборах, а їхню працю використовують на тяжких роботах: будівлях, гірських розробках, вугільних шахтах, сільськогосподарських плантаціях.

Однією з тривожних тенденцій експлуатації дітей є їх використання під час збройних конфліктів. Діти використовуються як солдати для доставки зброї і ведення бойових дій. У разі відмови виконати наказ дітей б’ють або вбивають. До виконання таких покарань часто залучаються інші викрадені діти. Спроби втечі караються смертю, а у разі успішної втечі батькам втікачів погрожують помстою.

Фактори, що підвищують вразливість дітей до їх залучення в торгівлю:

- бідність та необхідність заробляти на життя щоб допомогти сім’ї;

- прагнення до кращого життя;

- нерозуміння дітьми батьків або осіб, які ними опікуються негативних наслідків, які можуть виникнути для дітей, що лишають сім’ю заради роботи;

- недооцінка дітьми або батьками цінності освіти;

- насилля в сім’ї або інші негативні явища;

- політичні конфлікти або природні катастрофи;

- традиція міграції в пошуках роботи;

- традиція переселення сільських дітей до міст;

- гендерна дискримінація.

Нова подія
Останні події
Архів
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Шукати по тегам
Follow Us
bottom of page