Театральна діяльність дітей у дошкільному віці
Театр - це чарівний світ! Він дає уроки краси, моралі і моральності. А чим вони є багатшими, тим йде успішніше розвиток духовного світу дітей.
Мета театральної діяльності в дошкільному віці – це розвиток творчої самостійності, естетичного смаку в передачі образу. Виховання любові до театру і театральної діяльності.
Шановні батьки, важливо у дошкільному віці спонукати інтерес дітей до театрально - ігрової діяльності, створювати необхідні умови для її проведення.
Саме театральна діяльність допоможе дитині легко і мимоволі:
- закріпити знання про навколишні предмети, знання змісту літератури та предмети театрального ігрового обладнання;
- збагатити словник, сформувати уміння будувати речення, домагаючись правильної і чіткої вимови слів;
- сформувати вміння передавати мімікою, позою, жестом, рухом основні емоції;
- сформувати вміння концентрувати увагу на іграшці, на послідовності дії драматизації.
Ігри в театр або концерт з'являються в середньому і старшому віці. Починати треба з обігравання невеликих сценок, використовуючи добре знайомі дітям казки, вірші, з невеликою кількістю персонажів, динамічним змістом твору з цікавими діалогами. Наприклад такі, як «Теремок», «Колобок», «Ріпка», «Зайчикова хатинка» «Курочка Ряба», «Троє поросят». При ознайомлені з текстом будь-якого твору звертайте увагу й на жести, міміку, рухи, костюми відповідних героїв.
За допомогою уявлення, уяви діти можуть змінити сюжет гри, надати інші риси характеру своїм персонажам. Із цього випливає, що притаманне першого етапу навчання змінюється творчою діяльністю.