Весела математика вдома
Шановні батьки, необхідно постійно підтримувати ініціативу дитини і знаходити 10-15 хвилин щодня для спільної ігрової діяльності. Важливо оцінювати успіхи дитини, а при невдачах схвалюйте його зусилля і прагнення. Важливо прищепити дитині віру в свої сили. Хваліть його, ні в якому разі не лайте за допущені помилки, а тільки показуйте, як їх виправити, поліпшити результат, заохочуйте пошук рішення. Діти емоційно чуйні, тому якщо Ви зараз не налаштовані на гру, то краще відкладіть заняття. Ігрове спілкування повинно бути цікавим для всіх учасників гри.
Рекомендуємо ігри з дітьми:
3 чистих губок для миття посуду нехай дитина збудує будиночок, кораблик або те, що їй заманеться. При цьому ставите умову - використовувати губки лише певного кольору або розміру. Якщо вдасться, то нехай сконструює кілька поверхів, а потім їх полічить. Так у малюка розвиватиметься вміння класифікувати, лічити, а також креативне мислення.
Пропонуйте маляті шукати на кухні предмети, схожі за формою на прості геометричні фігури, і називати їх місце розташування. Наприклад: "Тарілка схожа на круг. Знаходиться на другій поличці зверху; в шухляді; біля чайника; під каструлею; справа від глибокої тарілки". Це сприяє розвитку вміння орієнтуватися у просторі, закріпленню уявлення про геометричні фігури, а також активізації у мовленні назв посуду, а також активізації у мовленні назв посуду.
Виїжджаючи з дітьми на природу (на берег річки, озера чи моря) можна зайняти камінчики полічити, групувати за розміром, кольором. Цікаво буде оголосити конкурс на знаходження найменшого чи найбільшого камінчика.
Камінчики, які мають незвичну форму, можна розфарбувати фарбами, восковими олівцями.
Пропонуйте шукати камінці певної форми (схожі на трикутник, квадрат, круг) та групувати їх.
Малеча полюбляє кидати камінчики у воду. Позмагайтеся і покидайте їх на дальність: хто кинув далі, хто ближче.
3 шишок, каштанів, камінців, листочків, гілочок попросіть дітей викласти якусь геометричну фігуру або інше зображення, порівняти, яких матеріалів використано більше.
Залучайте дітей до ігор: "Скільки кроків до дерева?", "Який листочок більший?", "Виклади листочки за зростанням".
Під час спостережень за деревами спонукайте дитину лічити кроки до дерева (точний окомір), листочки на дереві, пташок, які прилетіли чи відлетіли. Для розвитку орієнтування у просторі запитуйте малюка, у який бік хиляться гілочки, коли дме вітер, — вправо чи вліво; хто живе на дереві, а хто під ним.
Для розвитку вміння порівнювати за величиною пропонуйте такі завдання: знайти найвищий дуб; обійняти найтовстіше дерево; виміряти мотузкою товщину клена та прикласти до умовної мірки (лінійки); викласти з листочків велике та маленьке коло, найдовшу, найкоротшу доріжку; підійти до найвищого (найнижчого) дерева.
Як бачите, розвивати логіко-математичне мислення вашого малюка — цікаво і цілком доступно у домашніх умовах. Гра – це «чарівна скринька», за допомогою якої можна навчити малюка читати, писати і, головне, - мислити, спостерігати, доводити, розуміти, творити.
Бажаємо батькам і дітямцікавих знахідок!