Толерантність - як соціальна звичка
«Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями»
(Кофі Аннан).
Сучасна людина живе в дуже різноманітному світі, й лише толерантність до інших і дотримання певних загальнолюдських цінностей може врятувати наш світ від ворожнечі, конфліктів і війн.
Шановні батьки, у формуванні толерантної свідомості власним прикладом, прищепленні ідеї поваги та добра, розуміння і дружелюбності, взаємодопомоги, прийняття людей такими, якими вони є, ефективними є бесіди про мою країну, місто, про що усі ми різні, але всі ми разом, що на Землі багато різних країн, але планета одна, тощо.
Пропонуємо, для того щоб досягти успіху у власному житті, не марнувати сили на конфлікти, «побутові війни», кожному варто сформувати в собі толерантність як звичку та рису характеру. Отже, бути толерантною людиною — значить поважати людей. Наскільки ми поважаємо ту чи ту людину, свідчить наше вміння ввічливо спілкуватися. Для цього необхідно обговорення з дітьми та введення в життя таких правил:
[if !supportLists]Ø [endif]бути готовим до того, що всі люди — різні, не кращі й гірші, а просто різні;
[if !supportLists]Ø [endif]навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається;
[if !supportLists]Ø [endif]цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими;
[if !supportLists]Ø [endif]зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.