top of page

ПАМ'ЯТКА для батьків

Рекомендації щодо виконання логопедичного домашнього завдання


1. Примушувати дитину займатися не можна! Заняття краще проводити в ігровій формі. Нехай виконання домашніх завдань стане для дитини грою.

2. Підготуйте дитині зручне місце для занять, досить і правильно освітлене.

3. Правильно вибирайте час для занять:

- Галасливі, емоційні ігри небажані перед сном;

- Дитина не повинна бути втомленим, хворим, сонним або не виспалися;

- Неприпустимо відривати дитину від улюбленого заняття;

- Починайте виконувати домашнє завдання в один і той же час після обіду або прогулянки.

4. Перевірте, чи правильно ваша дитина сидить, кладе зошит, тримає ручку або олівець.

5. Перед початком будь-якої роботи уважно прочитайте завдання, обговоріть і проговорите з дитиною його виконання.

6. Артикуляційну гімнастику виконуйте перед дзеркалом.

7. Формуйте позитивну мотивацію виконання домашнього завдання, його подальшу перспективу.

8. Заохочуйте свою дитину за добре виконане домашнє завдання.

9. Хваліть дитину, радійте його результатами, пов'язаним з позитивною оцінкою. Ваша дитина потребує похвали і підтримки, особливо коли відчуває якісь труднощі. Не забувайте хвалити дитину не тільки за удачі, але і за старання.

10. Допомагайте дитині у виконанні домашнього завдання тільки в тому випадку, якщо він цього потребує.

11. Не намагайтеся виконувати завдання за свою дитину, краще нехай він взагалі не зробить домашні завдання, ніж зробите його ви. Адже логопед напевно побачить, що явно виконано дорослим, і дитина чесно скаже, що це зробила мама, коли він спав. Краще не зробити взагалі, ніж вчити дитину такому обману - потім це обернеться проти самих батьків.

12. За одне заняття не слід давати більше 2-5 вправ (залежно від індивідуальних можливостей дитини, не слід квапити дитину під час виконання завдань.

13. Тривалість одного заняття може становити від 10 хвилин і не повинна бути більше 15- 20 хвилин.

14. Консультуйтесь з учителя-дефектологом, якщо бачите, що ваша дитина відчуває труднощі з підготовкою домашніх завдань або вам що-небудь незрозуміло за його виконання.

15. Заняття починайте з більш простих, посильних для дитини завдань, ускладнюйте поступово, не квапте його, дайте час подумати.

16. Головні помічники при виконанні домашнього завдання з дитиною - терпіння, витримка, доброзичливість; різкий тон і роздратування неприпустимі, дитина повинна відчувати себе комфортно; не шкодуйте похвал, навіть якщо успіхи незначні.

17. Якщо ви помітили, що у дитини пропав інтерес до заняття, припиніть його, відновивши знову через деякий час.

18. Не поспішайте і не прагніть навчити дитину всьому і відразу, освоюйте кожне завдання поступово, тільки коли освоєно попереднє, переходите до наступного.

19. Чи не загострювати увагу дитини на недоліки його мови. Однак, коли досліджуваний звук перебувати на етапі автоматизації (т. Е. Поставлений, батькам потрібно в ненав'язливій формі нагадати про його правильну вимову.

20. Мова батька (батьків) повинна бути зразком для дитини.

Виконання даних рекомендацій дозволить батькам відстежити позитивну динаміку розвитку та корекції мовлення своїх дітей, а спільна робота вчителя-логопеда і батьків допоможе дітям ще до вступу до школи подолати мовні порушення і сформувати у них впевненість у своїх силах і можливостях.


На жаль, в сім'ї часто несерйозно ставляться до повторення і закріплення вивченого матеріалу, що впливає на дієвість корекційних занять і подовжує їх терміни. Домашні завдання обов'язково повинні виконуватися і завжди - під наглядом дорослих.

Нова подія
Останні події
Архів
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Шукати по тегам
Follow Us
bottom of page